Breadcrubs

Formularz Kontaktowy

Skup miedzi

Nasza firma oferuje detaliczny i hurtowy skup miedzi. Jest to metal niezwykle potrzebny w przemyśle i nie tylko. Charakteryzuje go wysoki stopień przewodności, co wpływa na liczne jego zastosowania. Miedź można spotkać jako element kabli, dachów, instalacji wodociągowych, a także maszyn. Pomimo wielu segmentów, w których metal ten może występować, coraz mniejsze są zasoby do jego wydobycia. Jest on jednak w pełni przetwarzalny, dzięki czemu istnieje możliwość odzyskania go bez najmniejszych strat w jakości. Krajem przodującym w wydobyciu tego cennego pierwiastka jest Chile. Polska plasuje się na 10 miejscu, czyli w światowej czołówce. W naszym kraju przetwórstwo miedzi skupia się w Legnicko-Głogowskim okręgu miedziowym. Co roku zużywa się około 23 milionów ton tego surowca. Aż 35% pochodzi z recyklingu, czyli jest to metal odzyskany i przeznaczony do powtórnego użycia. Dla porównania, w 2010 roku na całym świecie wydobyto jedynie 16 milionów ton. Jest to ogromna różnica, która pokazuje jak ważny jest proces powtórnego przetwarzania miedzi.

Proces pozyskiwania miedzi z rudy jest niezwykle skomplikowany i mało efektywny. Dużo łatwiejszym zadaniem jest recykling. Szacuje się że już około 80% wydobytej miedzi ponownie trafiło do obiegu. W najbliższych latach skala ta ma wzrosnąć na skutek kończących się powoli złóż tego surowca na całym świecie. Przetwórstwo kosztuje również o wiele mniej niż sam proces wydobycia i oddzielenia czystego pierwiastka od skały płonnej. Warto zauważyć, że już od bardzo dawna jest to jeden z najbardziej eksploatowanych metali. Znany był już w starożytności, a epoka brązu zawdzięcza swoją nazwę właśnie jednemu ze stopów miedzi. Tysiące lat historii tego metalu świadczyć mogą jedynie o tym, jak bardzo jest on przydatny dla społeczeństwa i jak uniwersalny ma charakter.

W Polsce jest to jeden z najbardziej potrzebnych i najczęściej występujących surowców, co wpływa na dużą skalę przetwórstwa. Oferujemy Państwu nieograniczoną możliwość skupu miedzi w naszej placówce stacjonarnej. Interesuje nas każda forma, niezależnie od kształtu i rozmiaru. Gwarantujemy dobrą i fachową klasyfikację. Cennik naszych usług dostępny jest na stronie internetowej. Korzystając z możliwości sprzedaży złomu w w naszym oddziale mogą mieć Państwo pewność niezmienności cen i korzystnej klasyfikacji. Wszystkie produkty z naszego składu trafiają ponownie do huty, lub do zakładów przemysłowych, gdzie są przetwarzane w bardzo wysokich temperaturach. Dysponujemy fachowym sprzętem klasyfikującym metale, a także wykwalifikowanym personelem gotowym doradzić w każdej sytuacji. Odebranie większej ilości produktów, w których skład wchodzi miedź również nie jest problemem dla przedsiębiorstwa. Posiadamy specjalistyczny transport, dzięki któremu przewiezienie ciężkiego metalu staje się dużo łatwiejsze. Oferujemy zarówno skup od firm i przedsiębiorstw, jak i od osób fizycznych.  Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi przez nas cenami i do ewentualnego kontaktu.

Zawsze aktualne ceny złomu Sprawdź nasz cennik